Bajzáth Mária következő előadásában személyes élményeit és tapasztalatait is bemutatta:
- a mesés szülői értekezletet,
- családi tematikus mesealkalmak, havi rendszerességgel, csoport vagy óvodai szinten: Évszakok – Ünnepek (Ünnepváró mesék Advent idején; Tréfás mesék, farsang; Szent Iván éji mesék; Mesék az enyészet havában;
Amikor a szülő mesél…: Könyvből, Élőszóval, Munkájáról vagy adott témáról
Külön kiemelte a ritmus szerepét, fontosságát, miszerint: Az életet minden megnyilvánulásában magától értetődően jellemzik a ritmusok, az első ritmus amit a érzékelünk édesanyánk szívverése. Ami az élettel együtt lüktet, maga is élettel teli, természetes, egészséges. Minden élőlénynek megvan a csak rá jellemző, egyéni életritmusa, szerencsés esetben ez ösztönös összhangban van a természet, a kozmosz ritmusával is. Mindennapjainkba úgy is hozhatunk újra éltető életerőt, hogy ráhangolódunk önmagunk ritmusaira, és azokban felfedezzük, a természet és a világegyetem ritmusát, kapcsolódási pontokat keresünk.
Végül elmesélte nekünk a Mi a legerősebb a világon? csuvas mesét, melyből megtudhattuk, hogy az igaz szó a legerősebb, metszőbb a szélnél, forróbb a tűznél, a tavaszi víznél jobban kiárad, és mindenen áttör, élesebb a vasnál, erőt ad a harcosoknak, a gyengéket megerősíti, a szép lányokat megokosítja. Az igaz szó nem rozsdásodik, vízben el nem süllyed, föld el nem takarja, évszázadok el nem avítják…